X
تبلیغات
رایتل
جمعه 17 شهریور‌ماه سال 1391
توسط: ali

انرژی زا ترین میوه ها

در ادامه مطلب با فهرستی از انرژی زا ترین میوه ها آشنا می شوید. این میوه ها دارای مقادیر فراوانی از انواع ویتامین ها، کربوهیدرات ها و آنتی اکسیدان ها می باشند. با خوردن این میوه ها انرژی و چابکی را به سلول های بدنتان وارد کنید.

انبه

انبه سرشار از ویتامین‌های A ، B و C، کلسیم، پتاسیم، روی، فولات و پروتئین است.

موز

تمام مربیان ورزشی توصیه می‌کنند که پیش از شروع تمرینات، یک عدد موز بخورید. موز منبع غنی از کربوهیدرات‌ها است و جزء انرژی زا ترین میوه ها محسوب می شود.

هندوانه

خوردن این میوه سبب طراوت و شادابی می شود. هندوانه منبع غنی از ویتامین C است. همچنین به دلیل داشتن مقادیر فراوانی آب کم آبی بدن بدن را جبران می کند.

سیب

این میوه از منابع غذایی بسیار مهمی است که می‌تواند به آرامی انرژی را در بدن آزاد کند و همچنین سرشار از ویتامین B ، C و پتاسیم که انرژی مورد نیاز بدن را تأمین می‌کند.

پرتقال

این میوه نیز انرژی زا و منبع غنی ویتامین C است. به علاوه پرتقال حاوی مقادیر قابل توجهی فسفر، مواد معدنی و فیبر خوراکی است که به بهبود فعالیت‌های بدن کمک می‌کند.

آووکادو

این میوه نیز هر چند حاوی ذخایر قابل توجه چربی است اما چربی آن از نوع چربی خوب است و از جمله میوه‌هایی است که به عنوان انرژی زا، می‌توان روی آن حساب کرد.


مطالب مرتبط

بهترین میوه ها برای کاهش وزن

ایستگاه ویتامین

ویتامین ها و املاح معدنی موثر در کاهش وزن و تناسب اندام