X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
جمعه 8 اردیبهشت‌ماه سال 1391
توسط: ali

ورزش بدون هیچ بهانه ای

با افزایش فعالیت بدنی از لحاظ روحی در وضعیت بهتری قرار می گیرید ، ظاهری بهتر پیدا می کنید ، احتمال ابتلا به بیماری هایی مانند سرطان ، بیماری های قلبی و دیابت در شما کاهش پیدا می کند . فعالیت بدنی به عنوان بهترین روش برای دستیابی به وزن ایده آل شناخته می شود . به یاد داشته باشید که هر فعالیت بدنی کالری می سوزاند . اگر شما 4.5 تا 6.5 کیلومتر در ساعت پیدا روی کنید هر ساعت 250 کالری ( معادل یه بستی قیفی یک ظرف کوچک سیب زمینی سرخ شده ) مصرف می کنید .اکثر مراکز سلامت حداقل 30 دقیقه فعالیت بدنی متوسط را در بیشتر روز های هفته توصیه می کنند . 


فعالیت در حد متوسط چیست ؟ فعالیت بدنی در حد متوسط فعالیتی بدون وقفه می باشد که در آن ضربان قلب شما افزایش می یابد و مانند یک پیاده روی تند تنفس می کنید . رقص ، یوگا ، اسکیت ، دوچرخه سواری آهسته ،باغبانی ، پیاده روی سریع نمونه هایی از فعالیت بدنی متوسط هستند .


چرا ورزش نمی کنید ؟ در اینجا به برخی بهانه های رایج اشاره می کنیم :

وقت ندارید؟ اگر شما 30 دقیقه برای ورزش کردن وقت ندارید فعالیت بدنی را به 3 زمان 10 دقیقه ای در طول روز تقسیم کنید . تحقیقات نشان می دهد که زمان های 5 تا 10 دقیقه ای برای ورزش که جمع آنها در طول روز به 30 دقیقه می رسد برای سلامت جسمی و روانی مفید است .


امکانات ندارید؟ در حقیقت بیشتر فعالیت های بدنی به یک جفت کفش و لوازم بسیار ارزانی نیاز دارند .


انرژِی ندارید؟ نشان داده شده است که ورزش باعث افزایش سطح انرژی بدن می شود . 


ورزش را دوست ندارید؟ برنامه روزانه خود را تغییر دهید . مانند استفاده از پله به جای آسانسور و یا در زمان استراحت در محل کارتان قدم بزنید . 


- انعطاف پذیر باشید و از فعالیت های بدنی متفاوتی را که از آنها لذت می برید انجام دهید .

-با دوستانتان ورزش کنید که شما را برای ورزش کردن تحریک کنند . 

-با فعالیت بدنی متعادل شروع کرده و به تدریج فشار بدنی را افزایش دهید . 

-فراموش نکنید خودتان را دوست داشته باشید 
مطالب مرتبط:

تقویت حافظه با ورزش و فعالیت بدنیمنبع:

netwellness