X
تبلیغات
رایتل
چهارشنبه 28 تیر‌ماه سال 1391
توسط: ali

کاهش وزن و چربی های اضافه با مصرف ماست

محققان توصیه می‌کنند، برای کاهش وزن باید ماست در رژیم غذایی گنجانده شود. بسیاری از افرادی که برای لاغر شدن رژیم غذایی دارند، فرآورده‌های لبنی را از فهرست مواد غذایی حذف می‌کنند. این در حالی است که محققان دریافتند ماست علاوه بر افزایش چربی سوزی بدن به تقویت عضلات هم کمک می کند.

افرادی که در رژیم لاغری خود ماست کم چربی را می‌گنجانند، بیشتر از افرادی که ماست را از رژیم غذایی خود حذف می کنند کاهش وزن دارند. همچنین مصرف ماست سبب افزایش 21 درصدی سرعت کاهش وزن، افزایش 62 درصدی سوزانده شدن چربی های زائد و کاهش 82 درصدی چربی های شکم می شود.

ماست کم چرب در سوزاندن چربی‌های اضافی به بدن کمک کند و حفظ عضلات در وضعیت مناسب را تسهیل می‌کند.

تحقیقی در زمینه تاثیر ماست در کاهش وزن

در این تحقیق افراد چاق سالم شرکت داشتند که به دو گروه تقسیم شدند. هر دو گروه از رژیم غذایی کم کالری استفاده کردند که ۵۰۰ کالری کمتر از میزان معمول دریافت کالری بود. یک گروه تقریبا ۱۱۰۰ میلی گرم کلسیم در روز شامل ۳ وعده ماست کم چرب مصرف می‌کرند و گروه دیگر در حدود ۵۰۰ میلی گرم کلسیم مصرف می‌کرند. پس از گذشت ۱۲ هفته، میزان متوسط کاهش وزن در گروهی که ماست کم چرب استفاده می‌کرد ۶ کیلوگرم بود. همچنین افراد این گروه در حفظ حجم عضلات در وضعیت مناسب دو برابر بیش از گروه دیگر موفق بودند.

به نظر می‌آید کسب کلسیم کافی در رژیم غذایی باعث می‌شود بدن چربی بیشتری را بسوزاند و مقدار چربی جدیدی را که بدن می‌سازد، کاهش دهد. به این ترتیب از دست دادن چربی را با حفظ عضلات کم چرب آسان‌ تر می‌سازد و این یک نکته مهم در حین رژیم گرفتن است؛ چرا که شما قصد دارید چربی را از دست بدهید نه ماهیچه را. بنابراین رژیم غنی از غذاهای لبنی کم چرب مانند ماست کم چرب می‌تواند با سوزاندن چربی اضافی بدن باعث کاهش وزن شما شود.


مطالب مرتبط

رژیم 1200 تا 1500 کالری

غذاهای چربی سوز

نکاتی برای کاهش وزن